24 Eylül 2014 Çarşamba

Bu geçip gitmeler ne demek oluyor?

24.09.2014
Konuya girmeden önce size tam yazı okurken dinlemelik yeni bir şarkı listesi yaptım. Yandan dinleyin onu pişman olmazsınız.

  Terk edilmişlik üzerine konuşalım biraz. Terk edildiğini fark etmekte gecikmişliğe daha sonra geçeceğim. Çünkü hangisinin daha hüzünlü olduğunu kestiremiyorum. Bir de çok acı çektiğim halde bu acıları hissedemiyor oluşumu kestiremiyorum.  O zaman soruları biraz daha zorlaştıralım. Hissetmediğim şeyin acı olduğunu nereden biliyorum?

  Canım yanıyor olmalı , canımın yaşadığı bu vücudun bir yerlerinde elbet bir yerlerinde canım yanıyor olmalı! Her insanın hayatının önemli bir kısmını tamamen işgal eden , bununla beraber hayatının geri kalan tamamının da temel yapı taşı olması muhtemel şey çekip gidiyorsa eğer canı yanmalıydı. Bu acıyı hissetmiyor olması canının yanmadığı anlamına mı gelmeliydi? Belkide böyle şeyler anlamsız kalmalıydı! Aslında acının hiç bir anlamı olmamalıydı.

  Peki! Biraz daha zorlaştıralım soruları: Hissetmediğin bir acıyı nasıl dindirirsin? Bana sorarsanız bunun tek bir yolu var; o da yerine daha başka belkide daha büyük acılar koymak. Terk edilmişliğini, zaman geçtikçe yalnızlığının acısını unutturacak daha büyük acılar. Hissedemediğimiz can yakan küçük acılar yerlerini büyüklerine bıraktıkça kayboluyor . Geçip gidiyorlar sanırım ya da kalıp saklanıyorlar. Bir güzel görselle kapatalım bu konuyu;

Bu geçip gitmeler ne demek oluyor?


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sence?

Çok zaman küçümsedim sizi. Çok güldüm size! Oysa ne çok mutluymuşsunuz. Oysa ne çok haklıymışsınız! Çok iyi anlaşınca değil de Çok susun...